1. Eredivizija

Eredivizija Prognoze i Statistika

Besplatne AI prognoze za svaku predstojeću utakmicu u takmičenju Eredivizija — verovatnoće za 1X2, GG/NG, Više/Manje golova i tačan rezultat.

Prognoze ažurirane: 6. novembar 2026.

Eredivizija prognoze po marketu

Sezona 2026/2027 · Kolo 12 · Regularna sezona

Krajni Rezultat (1x2)

47%

Oba tima daju gol

68%

3+ ili 0-2 golova

69%

4+ ili 0-3 golova

39%

Rezultat (P1)

43%

Tačan rezultat

14%

Eredivizija 2026/2027: tačnost naših prognoza u poslednjih 100 utakmica: 1X2 47%, GG 68%, 0-2 / 3+ golova 69%, 0-3 / 4+ golova 39%, tačan rezultat 14%.

Eredivizija statistika u poređenju sa drugim ligama

Kako se ovo takmičenje rangira među ligama i kupovima koje pratimo po golovima, šansama (xG), kornerima i kartonima.

Kako se čita

poslednjih 12 meseci · 308 utakmicarang 1 = najviše od 63 takmičenja

GolijadaMnogo kornera

Golova po utakmici

3.29

6. od 63

xG po utakmici

3.15

3. od 62

Kornera po utakmici

Pro

Kartona po utakmici

Pro

Golovi, remiji, korneri i kartoni u svim takmičenjima (63): statistika liga →

Izračunao MyGameOdds · xG: naš sopstveni model

Kako radi

Koristimo utakmice lige iz poslednjih 12 meseci, bez kvalifikacija, i rangiramo je među ligama i klupskim takmičenjima sa 50 ili više utakmica u tom periodu (63 takmičenja; 1 = najviše). Oznaka znači da je liga u gornjoj petini po golovima, pobedama domaćina ili gostiju, nerešenim ishodima, kartonima ili kornerima, ili u donjoj petini po golovima. xG je naša procena šansi u svakoj utakmici na osnovu udaraca.

Eredivizija: statistika koja se izdvaja

Timovi koji najviše odstupaju u poslednjih 10 utakmica.

Kako se čita

timprosek ligeposlednjih 10 utakmica svakog tima
Brz start
Ajax9/10

Ajax daje prvi gol u 9 od 10 skorašnjih utakmica sa minutima golova (liga 48%).

Jurnjava za rezultatom
ADO Den Haag9/10

ADO Den Haag prima prvi gol u 9 od 10 skorašnjih utakmica sa minutima golova (liga 48%).

Puno golova
Sparta Rotterdam10/10

Sparta Rotterdam: 3+ gola u 10 od poslednjih 10 (liga 63%).

Golovi na obe strane
Go Ahead Eagles10/10

Go Ahead Eagles: GG u 10 od poslednjih 10 (liga 65%).

Beton
FC Twente4/10

FC Twente ne prima gol u 4 od poslednjih 10 (liga 20%).

Jalov napad
Telstar4/10

Telstar ne daje gol u 4 od poslednjih 10 (liga 20%).

Pouzdan favorit
PSV7/10

PSV pobeđuje u 7 od 10 utakmica kao favorit (liga 50%).

Izračunao MyGameOdds

Kako radi

Za svaku statistiku prikazujemo samo jedan tim — onaj koji najviše odskače od proseka lige. Da bi ušao u izbor, tim mora da ima bar 6 utakmica i da bude primetno iznad ili ispod proseka lige (bar jedna standardna devijacija).

Kako merimo →

Današnji Tipovi za Klađenje za Eredivizija Holandija

Besplatne prognoze za današnje utakmice: 1X2, GG/NG, više/manje golova i tačan rezultat.

Willem IIWillem II–
PEC ZwollePEC Zwolle–

Pobednik

1X 69%

GG*

Da 52%

Tačan Rezultat

1-1 12%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 52%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 63%

Kraj meča

142%
X27%
231%

Tim — ukupno golova

<0.5>0.5<1.5>1.5
Willem II28%72%60%40%
PEC Zwolle35%65%68%32%

Ukupno golova

<2.5>2.5<3.5>3.5
FT52%48%63%37%

Tačan Rezultat

1-1

12.0%

1-0

10.2%

0-1

9.1%

2-1

8.4%

0-0

8.2%

1-2

7.4%

2-0

6.8%

Fortuna SittardFortuna Sittard–
TelstarTelstar–

Pobednik

1X 72%

GG*

Da 58%

Tačan Rezultat

1-1 11%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 56%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 57%

ADO Den HaagADO Den Haag–
Sparta RotterdamSparta Rotterdam–

Pobednik

1X 70%

GG*

Da 64%

Tačan Rezultat

1-1 10%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 65%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

više 54%

ExcelsiorExcelsior–
Go Ahead EaglesGo Ahead Eagles–

Pobednik

X2 69%

GG*

Da 57%

Tačan Rezultat

1-1 11%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 55%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 57%

SC HeerenveenSC Heerenveen–
FeyenoordFeyenoord–

Pobednik

12 76%

GG*

Da 65%

Tačan Rezultat

1-1 10%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 64%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

više 52%

FC TwenteFC Twente–
AjaxAjax–

Pobednik

X2 65%

GG*

Da 67%

Tačan Rezultat

1-2 09%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 69%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

više 56%

AZAZ–
FC GroningenFC Groningen–

Pobednik

1 56%

GG*

Da 60%

Tačan Rezultat

1-1 10%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 61%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 51%

SC CambuurSC Cambuur–
PSVPSV–

Pobednik

2 54%

GG*

Da 62%

Tačan Rezultat

1-2 09%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 66%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

više 55%

FC UtrechtFC Utrecht–
NECNEC–

Pobednik

1X 69%

GG*

Da 60%

Tačan Rezultat

1-1 11%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 58%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 54%

*Verovatnoća svakog predviđenog ishoda je izražena u procente (%)

*GG - Oba tima daju gol

Eredivizija napad vs odbrana: stvorene i dozvoljene šanse

Šanse koje svaki tim stvara i dozvoljava po utakmici, merene našim xG modelom.

Kako se čita

svaki grb je jedan tim · dodirni grb za detaljeprosek lige (Eredivizija) · 1.65 xG, 1.65 xGAposlednjih 10 utakmica svakog tima
Dodirni grb da vidiš brojke tima

↑ Manje dozvoljenih šansi (xGA po utakmici)

Više stvorenih šansi (xG po utakmici) →

Timovi po poljima· 18
Dobar napad, dobra odbrana
Dobar napad, slaba odbrana
Slab napad, slaba odbrana

Izračunao MyGameOdds · xG: naš sopstveni model

Kako radi

xG je naša procena koliko golova su šanse tima vredele, na osnovu udaraca u svakoj utakmici; xGA je isto za šanse koje je dozvolio. Isprekidane linije su prosek prikazanih timova. Tim blizu linije je otprilike na proseku. Timovi sa manje od 5 utakmica ovde još nisu na grafikonu.

Kako merimo →

Eredivizija: rezultati naspram kvota

Sezona 2026/2027 i poslednjih 30 dana

Koliko se često koji ishod dešavao u takmičenju Eredivizija ove sezone (debela traka) i u poslednjih 30 dana (tanka traka), u poređenju sa onim što su predviđale završne kvote kladionica. U poslednjih 30 dana ima manje utakmica, pa je normalan raspon širi i veća odstupanja su tu normalna. Ovo nije tačnost naših prognoza.

Kako se čita

šta su očekivale završne kvotenormalan raspon: čista slučajnost ovde završi 19 puta od 20razlika u odnosu na kvote, u procentnim poenimarazlika van normalnog rasponadebela traka: Sezona · tanka traka: 30 dana
◀ ređe −20 očekivano po kvotama+20 češće ▶

Pobede domaćina

33,7%

Sezona (98) · 33,7% naspram 46,4%Ređe od očekivanog
30 dana (35) · 40,0% naspram 45,4%Normalan raspon

Nerešeno

27,6%

Sezona (98) · 27,6% naspram 20,5%Normalan raspon
30 dana (35) · 28,6% naspram 21,1%Normalan raspon

Pobede gostiju

38,8%

Sezona (98) · 38,8% naspram 33,0%Normalan raspon
30 dana (35) · 31,4% naspram 33,5%Normalan raspon

3+ golova

71,4%

Sezona (98) · 71,4% naspram 68,1%Normalan raspon
30 dana (35) · 62,9% naspram 68,0%Normalan raspon

Oba tima dala gol (GG)

69,4%

Sezona (98) · 69,4% naspram 62,5%Normalan raspon
30 dana (35) · 68,6% naspram 63,3%Normalan raspon
Prikaži još tržišta (6)

4+ golova

60,2%

Sezona (98) · 60,2% naspram 47,1%Češće od očekivanog
30 dana (35) · 54,3% naspram 47,2%Normalan raspon

Domaćin vodi na poluvremenu

27,6%

Sezona (98) · 27,6% naspram 37,5%Ređe od očekivanog
30 dana (35) · 31,4% naspram 36,8%Normalan raspon

Nerešeno na poluvremenu

33,7%

Sezona (98) · 33,7% naspram 34,4%Normalan raspon
30 dana (35) · 37,1% naspram 34,5%Normalan raspon

Gost vodi na poluvremenu

38,8%

Sezona (98) · 38,8% naspram 28,1%Češće od očekivanog
30 dana (35) · 31,4% naspram 28,7%Normalan raspon

Domaćin dao 2+ gola

52,0%

Sezona (98) · 52,0% naspram 55,6%Normalan raspon
30 dana (35) · 54,3% naspram 54,9%Normalan raspon

Gost dao 2+ gola

58,2%

Sezona (98) · 58,2% naspram 44,4%Češće od očekivanog
30 dana (35) · 51,4% naspram 45,8%Normalan raspon

Van normalnog raspona ove sezone: Pobede domaćina 33,7% naspram očekivanih 46,4% (verovatnoća da se ovo slučajno desi je oko 1 od 220); 4+ golova 60,2% naspram očekivanih 47,1% (verovatnoća da se ovo slučajno desi je oko 1 od 120); Domaćin vodi na poluvremenu 27,6% naspram očekivanih 37,5% (verovatnoća da se ovo slučajno desi je oko 1 od 30); Gost vodi na poluvremenu 38,8% naspram očekivanih 28,1% (verovatnoća da se ovo slučajno desi je oko 1 od 75); Gost dao 2+ gola 58,2% naspram očekivanih 44,4% (verovatnoća da se ovo slučajno desi je oko 1 od 280).

Prikazuje šta se desilo, ne šta sledi. Završne kvote jedne kladionice po utakmici, bez marže kladionice. Ažurira se svaki dan.

Prikaži kao tabelu
Eredivizija, sezona 2026/2027: rezultati naspram završnih kvota
IshodPeriodUtakmiceDesilo seOčekivano po kvotamaRazlika (p.p.)Normalan raspon (± p.p.)Ocena
Pobede domaćinaSezona9833,7%46,4%−12,8±8,8Ređe od očekivanog
Pobede domaćina30 dana3540,0%45,4%−5,4±14,9Normalan raspon
NerešenoSezona9827,6%20,5%+7,0±7,9Normalan raspon
Nerešeno30 dana3528,6%21,1%+7,4±13,4Normalan raspon
Pobede gostijuSezona9838,8%33,0%+5,8±8,4Normalan raspon
Pobede gostiju30 dana3531,4%33,5%−2,0±14,2Normalan raspon
3+ golovaSezona9871,4%68,1%+3,3±9,1Normalan raspon
3+ golova30 dana3562,9%68,0%−5,2±15,3Normalan raspon
Oba tima dala gol (GG)Sezona9869,4%62,5%+6,9±9,5Normalan raspon
Oba tima dala gol (GG)30 dana3568,6%63,3%+5,2±15,9Normalan raspon
4+ golovaSezona9860,2%47,1%+13,1±9,8Češće od očekivanog
4+ golova30 dana3554,3%47,2%+7,0±16,4Normalan raspon
Domaćin vodi na poluvremenuSezona9827,6%37,5%−9,9±9,1Ređe od očekivanog
Domaćin vodi na poluvremenu30 dana3531,4%36,8%−5,3±15,2Normalan raspon
Nerešeno na poluvremenuSezona9833,7%34,4%−0,7±9,4Normalan raspon
Nerešeno na poluvremenu30 dana3537,1%34,5%+2,6±15,7Normalan raspon
Gost vodi na poluvremenuSezona9838,8%28,1%+10,7±8,5Češće od očekivanog
Gost vodi na poluvremenu30 dana3531,4%28,7%+2,7±14,3Normalan raspon
Domaćin dao 2+ golaSezona9852,0%55,6%−3,6±9,2Normalan raspon
Domaćin dao 2+ gola30 dana3554,3%54,9%−0,6±15,5Normalan raspon
Gost dao 2+ golaSezona9858,2%44,4%+13,7±9,2Češće od očekivanog
Gost dao 2+ gola30 dana3551,4%45,8%+5,6±15,7Normalan raspon

Eredivizija faktor sreće: poslednjih 10 utakmica

Timovi koji uzimaju više ili manje bodova nego što im šanse obično donose, mereno našim xG modelom.

Kako se čita

koliko šanse obično donesunormalan raspon (±4)van njega+10.9 = 11 bodova više nego što šanse obično donesu

Sreća ih prati1

  • Fortuna Sittard
    Fortuna SittardUbojit napad · +7 golova
    +10.9

Peh1

  • NEC
    NEC
    −4.6

Bodovi u skladu, ali promašeni ziceri: AZ (−4 gola). Ubojit napad: PSV (+7), FC Groningen (+6), SC Cambuur (+6), Go Ahead Eagles (+4), FC Utrecht (+4), Sparta Rotterdam (+4), Feyenoord (+3).

U skladu sa šansama: PEC Zwolle, FC Twente, Excelsior, SC Heerenveen, Ajax, ADO Den Haag, Telstar i Willem II.

Izračunao MyGameOdds · xG: naš sopstveni model

Kako radi

Za svaku od poslednjih 10 utakmica tima računamo koliko bodova tim obično uzme iz utakmice sa takvim šansama (xG) za i protiv, saberemo ih i uporedimo sa bodovima koje je stvarno uzeo. Isto radimo i za golove. Jaki timovi često uzmu nešto više nego što im šanse kažu, pa svaki tim poredimo sa timovima slične snage u ovoj ligi: niko nije označen samo zato što je dobar.

Tim označavamo kad je razlika 4 boda ili više (ili 3 gola ili više). Ako neka utakmica nema xG, koristimo one koje imaju.

Da li to nešto znači? 85% timova koji su 4+ boda iznad svojih šansi uzelo je manje bodova u narednih 10 utakmica, a 83% timova koji su 4+ boda ispod uzelo je više. Kladionice već računaju da će se ove razlike izjednačiti, pa je ovo navijačko čitanje, ne prednost za klađenje.

Kako merimo →

Eredivizija prošle nedelje: pljačke i senzacije

Pljačke (pobedio je tim sa jasno manje šansi) i senzacije (ishodi kojima su zatvarajuće kvote davale manje od 20%) iz poslednjih 7 dana.

Kako se čita

30. okt–6. nov · 8 utakmica · kvote: zatvaranje, bez marže

Izračunao MyGameOdds · xG: naš sopstveni model

Kako radi

Pljačka: pobednik je imao bar 0.8 manje xG od poraženog (naš xG, na osnovu udaraca). Senzacija: ishod kome su kvote na zatvaranju davale manje od 20%, bez marže kladionice. U našim ligama oko 6% utakmica su pljačke, a oko 5% senzacije.

Kako merimo →

Eredivizija Tabela

Pogledajte trenutnu tabelu lige, pozicije timova, bodove i formu. Kliknite da vidite kompletan poredak sa detaljnim statistikama.

#TIM
OSBPNIGGRFORMA
1
FeyenoordFeyenoord
112574033:12+21
N
N
P
P
P
2
AjaxAjax
112473130:13+17
P
P
P
N
N
3
PSVPSV
112372235:13+22
P
N
I
P
I
4
FC TwenteFC Twente
112372228:10+18
P
P
I
N
P
5
AZAZ
112062320:13+7
I
I
N
I
P
UEFA Liga Šampiona
UEFA Liga Šampiona Kvalifikacije
UEFA Liga Evrope Kvalifikacije
UEFA Konferencijska Liga Kvalifikacije Plejof
Plejof za Ispadanje
Ispadanje
OS=Odigrane Utakmice
B=Bodovi
P=Pobede
N=Nerešeno
I=Porazi
G=Golovi (Dati:Primljeni)
GR=Gol Razlika
FORMA=Poslednjih 5 Utakmica

Profil lige poredi takmičenje (Eredivizija) sa ligama i kupovima koje rangiramo u poslednjih 12 meseci (63 takmičenja; rang 1 = najviše). Statistika koja se izdvaja bira najneobičnije brojke iz poslednjih 10 utakmica svakog tima. Grafikon napad vs odbrana stavlja svaki tim u jedno od četiri polja: gore desno je tim koji stvara više i dozvoljava manje šansi od proseka lige. Faktor sreće pokazuje ko je uzeo više ili manje bodova od svojih šansi u poslednjih 10 utakmica, a Prošle nedelje izdvaja pobede uz manje šansi i ishode kojima su kladionice davale manje od 20%.

Ovi podaci predstavljaju procenat tačnosti – broj puta kada naš AI model tačno predvidi ishod u poslednjih 100 utakmica lige. Što je bliže 100%, to je model precizniji. Korišćenjem naprednih tehnika mašinskog učenja i istorijskih podataka, naš AI model precizno predviđa ishode budućih fudbalskih utakmica uzimajući u obzir različite faktore kao što su forma tima, povrede igrača, međusobni dueli i još mnogo toga. Istražite naš traker rezultata prognoza za tačnost uživo, praćenje tačnosti po ligama za analizu po takmičenjima, ili performanse prognoza za uvide po timovima.

O takmičenju Eredivizija

Eredivizija je najviši profesionalni fudbalski rang u Holandiji. Poznata je po ofanzivnom stilu igre i razvoju mladih talenata, zbog čega se smatra jednom od najuzbudljivijih liga u Evropi. Eredivizija je poznata po proizvodnji talentovanih igrača koji često prelaze u najveće evropske klubove. Ajaks iz Amsterdama je najuspešniji klub u istoriji ove lige, sa brojnim osvojenim titulama.

Preporučeni Partneri

Rezultati Fudbalskih Utakmica Uživo