1. Liga Portugal

Liga Portugal Prognoze i Statistika

Besplatne AI prognoze za svaku predstojeću utakmicu u takmičenju Liga Portugal — verovatnoće za 1X2, GG/NG, Više/Manje golova i tačan rezultat.

Prognoze za Ligu Portugal, ažurirane danas (6. novembar 2026.). Liga velike trojke: Benfika, Porto i Sporting melju, ostatak se bori za opstanak i izlog za prodaju igrača. Model svaki meč portugalske lige računa iz forme, statistike, međusobnih duela i povreda — i javno pokazuje šta pogađa.

Prognoze ažurirane: 6. novembar 2026.

Liga Portugal prognoze po marketu

Sezona 2026/2027 · Kolo 10 · Regularna sezona

Krajni Rezultat (1x2)

56%

Oba tima daju gol

53%

3+ ili 0-2 golova

50%

4+ ili 0-3 golova

67%

Rezultat (P1)

50%

Tačan rezultat

12%

Liga Portugal 2026/2027: tačnost naših prognoza u poslednjih 100 utakmica: 1X2 56%, GG 53%, 0-2 / 3+ golova 50%, 0-3 / 4+ golova 67%, tačan rezultat 12%.

Liga Portugal statistika u poređenju sa drugim ligama

Kako se ovo takmičenje rangira među ligama i kupovima koje pratimo po golovima, šansama (xG), kornerima i kartonima.

Kako se čita

poslednjih 12 meseci · 306 utakmicarang 1 = najviše od 63 takmičenja

Mnogo kartona

Golova po utakmici

2.69

39. od 63

xG po utakmici

2.68

45. od 62

Kornera po utakmici

Pro

Kartona po utakmici

Pro

Golovi, remiji, korneri i kartoni u svim takmičenjima (63): statistika liga →

Izračunao MyGameOdds · xG: naš sopstveni model

Kako radi

Koristimo utakmice lige iz poslednjih 12 meseci, bez kvalifikacija, i rangiramo je među ligama i klupskim takmičenjima sa 50 ili više utakmica u tom periodu (63 takmičenja; 1 = najviše). Oznaka znači da je liga u gornjoj petini po golovima, pobedama domaćina ili gostiju, nerešenim ishodima, kartonima ili kornerima, ili u donjoj petini po golovima. xG je naša procena šansi u svakoj utakmici na osnovu udaraca.

Liga Portugal: statistika koja se izdvaja

Timovi koji najviše odstupaju u poslednjih 10 utakmica.

Kako se čita

timprosek ligeposlednjih 10 utakmica svakog tima
Jalov napad
Casa Pia7/10

Casa Pia ne daje gol u 7 od poslednjih 10 (liga 29%).

Pouzdan favorit
Porto9/9

Porto pobeđuje u 9 od 9 utakmica kao favorit (liga 56%).

Spor start
Estoril1/10

Estoril daje prvi gol u samo 1 od 10 skorašnjih utakmica sa minutima golova (liga 47%).

Tvrd orah
Santa Clara1/10

Santa Clara prima prvi gol u samo 1 od 10 skorašnjih utakmica sa minutima golova (liga 47%).

Beton
Arouca6/10

Arouca ne prima gol u 6 od poslednjih 10 (liga 29%).

Malo golova
Gil Vicente2/10

Gil Vicente: 3+ gola u samo 2 od poslednjih 10 (liga 55%).

Golovi na obe strane
Sporting CP7/10

Sporting CP: GG u 7 od poslednjih 10 (liga 49%).

Izračunao MyGameOdds

Kako radi

Za svaku statistiku prikazujemo samo jedan tim — onaj koji najviše odskače od proseka lige. Da bi ušao u izbor, tim mora da ima bar 6 utakmica i da bude primetno iznad ili ispod proseka lige (bar jedna standardna devijacija).

Kako merimo →

Današnji Tipovi za Klađenje za Liga Portugal

Besplatne prognoze za današnje utakmice: 1X2, GG/NG, više/manje golova i tačan rezultat.

· FT
Casa PiaCasa Pia0
Sporting CPSporting CP2

Pobednik

2 75%

GG*

Ne 64%

Tačan Rezultat

0-1 14%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 52%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 59%

Kraj meča

18%
X17%
275%

Tim — ukupno golova

<0.5>0.5<1.5>1.5
Casa Pia68%32%92%8%
Sporting CP13%87%36%64%

Ukupno golova

<2.5>2.5<3.5>3.5
FT48%52%59%41%

Tačan Rezultat

0-1

14.4%

0-2

14.4%

0-3

10.6%

1-2

7.8%

0-0

7.5%

1-1

7.0%

· FT
MoreirenseMoreirense2
Estrela AmadoraEstrela Amadora1

Pobednik

X2 68%

GG*

Da 52%

Tačan Rezultat

1-1 13%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 52%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 65%

· FT
PortoPorto4
EstorilEstoril0

Pobednik

1 67%

GG*

Ne 58%

Tačan Rezultat

1-0 15%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 53%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 65%

· FT
AroucaArouca1
NacionalNacional0

Pobednik

1X 74%

GG*

Da 55%

Tačan Rezultat

1-1 12%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 53%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 60%

· FT
MarítimoMarítimo0
Santa ClaraSanta Clara2

Pobednik

X2 75%

GG*

Ne 54%

Tačan Rezultat

0-1 13%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 60%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 70%

· FT
Academico ViseuAcademico Viseu2
Rio AveRio Ave1

Pobednik

1X 69%

GG*

Da 55%

Tačan Rezultat

1-1 12%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 51%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 61%

· FT
Sporting BragaSporting Braga3
FamalicãoFamalicão0

Pobednik

1 53%

GG*

Ne 51%

Tačan Rezultat

1-0 13%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 53%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 65%

· FT
BenficaBenfica1
AlvercaAlverca0

Pobednik

1 79%

GG*

Ne 56%

Tačan Rezultat

2-0 13%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 62%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

više 52%

· FT
Gil VicenteGil Vicente0
Vitória SCVitória SC0

Pobednik

1X 72%

GG*

Da 54%

Tačan Rezultat

1-1 12%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 51%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 62%

FamalicãoFamalicão–
AroucaArouca–

Pobednik

1X 70%

GG*

Da 52%

Tačan Rezultat

1-1 13%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 52%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 64%

NacionalNacional–
Academico ViseuAcademico Viseu–

Pobednik

12 74%

GG*

Da 55%

Tačan Rezultat

1-1 12%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 51%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 61%

AlvercaAlverca–
Casa PiaCasa Pia–

Pobednik

12 71%

GG*

Ne 52%

Tačan Rezultat

1-1 13%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 59%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 69%

Sporting CPSporting CP–
MoreirenseMoreirense–

Pobednik

1 71%

GG*

Ne 52%

Tačan Rezultat

2-0 12%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 59%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 53%

Santa ClaraSanta Clara–
Gil VicenteGil Vicente–

Pobednik

12 72%

GG*

Ne 50%

Tačan Rezultat

1-1 13%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 57%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 67%

EstorilEstoril–
MarítimoMarítimo–

Pobednik

1X 69%

GG*

Da 54%

Tačan Rezultat

1-1 12%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 50%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 62%

Vitória SCVitória SC–
PortoPorto–

Pobednik

X2 71%

GG*

Da 51%

Tačan Rezultat

1-1 13%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 52%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 64%

Rio AveRio Ave–
Sporting BragaSporting Braga–

Pobednik

2 58%

GG*

Ne 50%

Tačan Rezultat

0-1 12%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 51%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 60%

Estrela AmadoraEstrela Amadora–
BenficaBenfica–

Pobednik

2 68%

GG*

Da 50%

Tačan Rezultat

0-2 11%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 60%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 52%

*Verovatnoća svakog predviđenog ishoda je izražena u procente (%)

*GG - Oba tima daju gol

Liga Portugal napad vs odbrana: stvorene i dozvoljene šanse

Šanse koje svaki tim stvara i dozvoljava po utakmici, merene našim xG modelom.

Kako se čita

svaki grb je jedan tim · dodirni grb za detaljeprosek lige (Liga Portugal) · 1.36 xG, 1.36 xGAposlednjih 10 utakmica svakog tima
Dodirni grb da vidiš brojke tima

↑ Manje dozvoljenih šansi (xGA po utakmici)

Više stvorenih šansi (xG po utakmici) →

Timovi po poljima· 18
Dobar napad, dobra odbrana
Slab napad, dobra odbrana
Slab napad, slaba odbrana

Izračunao MyGameOdds · xG: naš sopstveni model

Kako radi

xG je naša procena koliko golova su šanse tima vredele, na osnovu udaraca u svakoj utakmici; xGA je isto za šanse koje je dozvolio. Isprekidane linije su prosek prikazanih timova. Tim blizu linije je otprilike na proseku. Timovi sa manje od 5 utakmica ovde još nisu na grafikonu.

Kako merimo →

Liga Portugal: rezultati naspram kvota

Sezona 2026/2027 i poslednjih 30 dana

Koliko se često koji ishod dešavao u takmičenju Liga Portugal ove sezone (debela traka) i u poslednjih 30 dana (tanka traka), u poređenju sa onim što su predviđale završne kvote kladionica. U poslednjih 30 dana ima manje utakmica, pa je normalan raspon širi i veća odstupanja su tu normalna. Ovo nije tačnost naših prognoza.

Kako se čita

šta su očekivale završne kvotenormalan raspon: čista slučajnost ovde završi 19 puta od 20razlika u odnosu na kvote, u procentnim poenimarazlika van normalnog rasponadebela traka: Sezona · tanka traka: 30 dana
◀ ređe −25 očekivano po kvotama+25 češće ▶

Pobede domaćina

40,0%

Sezona (90) · 40,0% naspram 43,5%Normalan raspon
30 dana (28) · 42,9% naspram 42,9%Normalan raspon

Nerešeno

21,1%

Sezona (90) · 21,1% naspram 23,6%Normalan raspon
30 dana (28) · 3,6% naspram 23,8%Ređe od očekivanog

Pobede gostiju

38,9%

Sezona (90) · 38,9% naspram 32,8%Normalan raspon
30 dana (28) · 53,6% naspram 33,3%Češće od očekivanog

3+ golova

54,4%

Sezona (90) · 54,4% naspram 51,0%Normalan raspon
30 dana (28) · 53,6% naspram 52,4%Normalan raspon

Oba tima dala gol (GG)

46,7%

Sezona (90) · 46,7% naspram 48,3%Normalan raspon
30 dana (28) · 39,3% naspram 50,5%Normalan raspon
Prikaži još tržišta (6)

4+ golova

33,3%

Sezona (90) · 33,3% naspram 29,5%Normalan raspon
30 dana (28) · 25,0% naspram 30,7%Normalan raspon

Domaćin vodi na poluvremenu

28,9%

Sezona (90) · 28,9% naspram 33,3%Normalan raspon
30 dana (28) · 32,1% naspram 33,3%Normalan raspon

Nerešeno na poluvremenu

44,4%

Sezona (90) · 44,4% naspram 40,6%Normalan raspon
30 dana (28) · 42,9% naspram 40,2%Normalan raspon

Gost vodi na poluvremenu

26,7%

Sezona (90) · 26,7% naspram 26,2%Normalan raspon
30 dana (28) · 25,0% naspram 26,5%Normalan raspon

Domaćin dao 2+ gola

38,9%

Sezona (90) · 38,9% naspram 41,4%Normalan raspon
30 dana (28) · 28,6% naspram 42,4%Normalan raspon

Gost dao 2+ gola

42,2%

Sezona (90) · 42,2% naspram 33,3%Normalan raspon
30 dana (28) · 42,9% naspram 34,6%Normalan raspon

Prikazuje šta se desilo, ne šta sledi. Završne kvote jedne kladionice po utakmici, bez marže kladionice. Ažurira se svaki dan.

Prikaži kao tabelu
Liga Portugal, sezona 2026/2027: rezultati naspram završnih kvota
IshodPeriodUtakmiceDesilo seOčekivano po kvotamaRazlika (p.p.)Normalan raspon (± p.p.)Ocena
Pobede domaćinaSezona9040,0%43,5%−3,5±9,1Normalan raspon
Pobede domaćina30 dana2842,9%42,9%0,0±16,4Normalan raspon
NerešenoSezona9021,1%23,6%−2,5±8,7Normalan raspon
Nerešeno30 dana283,6%23,8%−20,2±15,6Ređe od očekivanog
Pobede gostijuSezona9038,9%32,8%+6,1±8,6Normalan raspon
Pobede gostiju30 dana2853,6%33,3%+20,3±15,7Češće od očekivanog
3+ golovaSezona9054,4%51,0%+3,5±10,1Normalan raspon
3+ golova30 dana2853,6%52,4%+1,1±18,2Normalan raspon
Oba tima dala gol (GG)Sezona9046,7%48,3%−1,6±10,3Normalan raspon
Oba tima dala gol (GG)30 dana2839,3%50,5%−11,2±18,5Normalan raspon
4+ golovaSezona9033,3%29,5%+3,8±9,2Normalan raspon
4+ golova30 dana2825,0%30,7%−5,7±16,8Normalan raspon
Domaćin vodi na poluvremenuSezona9028,9%33,3%−4,4±9,1Normalan raspon
Domaćin vodi na poluvremenu30 dana2832,1%33,3%−1,2±16,4Normalan raspon
Nerešeno na poluvremenuSezona9044,4%40,6%+3,9±10,1Normalan raspon
Nerešeno na poluvremenu30 dana2842,9%40,2%+2,6±18,1Normalan raspon
Gost vodi na poluvremenuSezona9026,7%26,2%+0,5±8,5Normalan raspon
Gost vodi na poluvremenu30 dana2825,0%26,5%−1,5±15,5Normalan raspon
Domaćin dao 2+ golaSezona9038,9%41,4%−2,5±9,3Normalan raspon
Domaćin dao 2+ gola30 dana2828,6%42,4%−13,8±16,8Normalan raspon
Gost dao 2+ golaSezona9042,2%33,3%+8,9±9,0Normalan raspon
Gost dao 2+ gola30 dana2842,9%34,6%+8,2±16,6Normalan raspon

Liga Portugal faktor sreće: poslednjih 10 utakmica

Timovi koji uzimaju više ili manje bodova nego što im šanse obično donose, mereno našim xG modelom.

Kako se čita

koliko šanse obično donesunormalan raspon (±4)van njega+12.3 = 12 bodova više nego što šanse obično donesu

Sreća ih prati5

  • Academico Viseu
    Academico ViseuUbojit napad · +6 golova
    +12.3
  • Arouca
    Arouca
    +6.6
  • Porto
    Porto
    +6.4
  • Moreirense
    MoreirenseUbojit napad · +4 gola
    +6.3
  • Santa Clara
    Santa Clara
    +4.4

Peh3

  • Vitória SC
    Vitória SCPromašeni ziceri · −7 golova
    −10.1
  • Estoril
    EstorilPromašeni ziceri · −8 golova
    −10.0
  • Sporting Braga
    Sporting BragaPromašeni ziceri · −4 gola
    −5.3

Bodovi u skladu, ali promašeni ziceri: Gil Vicente (−5 golova), Casa Pia (−4). Ubojit napad: Famalicão (+3).

U skladu sa šansama: Rio Ave, Alverca, Benfica, Sporting CP, Nacional, Marítimo i Estrela Amadora.

Izračunao MyGameOdds · xG: naš sopstveni model

Kako radi

Za svaku od poslednjih 10 utakmica tima računamo koliko bodova tim obično uzme iz utakmice sa takvim šansama (xG) za i protiv, saberemo ih i uporedimo sa bodovima koje je stvarno uzeo. Isto radimo i za golove. Jaki timovi često uzmu nešto više nego što im šanse kažu, pa svaki tim poredimo sa timovima slične snage u ovoj ligi: niko nije označen samo zato što je dobar.

Tim označavamo kad je razlika 4 boda ili više (ili 3 gola ili više). Ako neka utakmica nema xG, koristimo one koje imaju.

Da li to nešto znači? 85% timova koji su 4+ boda iznad svojih šansi uzelo je manje bodova u narednih 10 utakmica, a 83% timova koji su 4+ boda ispod uzelo je više. Kladionice već računaju da će se ove razlike izjednačiti, pa je ovo navijačko čitanje, ne prednost za klađenje.

Kako merimo →

Liga Portugal prošle nedelje: pljačke i senzacije

Pljačke (pobedio je tim sa jasno manje šansi) i senzacije (ishodi kojima su zatvarajuće kvote davale manje od 20%) iz poslednjih 7 dana.

Kako se čita

30. okt–6. nov · 9 utakmica · kvote: zatvaranje, bez marže

Izračunao MyGameOdds · xG: naš sopstveni model

Kako radi

Pljačka: pobednik je imao bar 0.8 manje xG od poraženog (naš xG, na osnovu udaraca). Senzacija: ishod kome su kvote na zatvaranju davale manje od 20%, bez marže kladionice. U našim ligama oko 6% utakmica su pljačke, a oko 5% senzacije.

Kako merimo →

Liga Portugal Tabela

Pogledajte trenutnu tabelu lige, pozicije timova, bodove i formu. Kliknite da vidite kompletan poredak sa detaljnim statistikama.

#TIM
OSBPNIGGRFORMA
1
PortoPorto
1030100025:4+21
P
P
P
P
P
2
BenficaBenfica
102581127:8+19
P
P
P
I
P
3
Sporting CPSporting CP
102163123:11+12
P
I
P
N
N
4
Santa ClaraSanta Clara
102163115:6+9
P
I
P
N
P
5
AroucaArouca
102062213:7+6
P
P
P
N
I
UEFA Liga Šampiona
UEFA Liga Šampiona Kvalifikacije
UEFA Liga Evrope Kvalifikacije
UEFA Konferencijska Liga Kvalifikacije
Plejof za Ispadanje
Ispadanje
OS=Odigrane Utakmice
B=Bodovi
P=Pobede
N=Nerešeno
I=Porazi
G=Golovi (Dati:Primljeni)
GR=Gol Razlika
FORMA=Poslednjih 5 Utakmica

Profil lige poredi takmičenje (Liga Portugal) sa ligama i kupovima koje rangiramo u poslednjih 12 meseci (63 takmičenja; rang 1 = najviše). Statistika koja se izdvaja bira najneobičnije brojke iz poslednjih 10 utakmica svakog tima. Grafikon napad vs odbrana stavlja svaki tim u jedno od četiri polja: gore desno je tim koji stvara više i dozvoljava manje šansi od proseka lige. Faktor sreće pokazuje ko je uzeo više ili manje bodova od svojih šansi u poslednjih 10 utakmica, a Prošle nedelje izdvaja pobede uz manje šansi i ishode kojima su kladionice davale manje od 20%.

Ovi podaci predstavljaju procenat tačnosti – broj puta kada naš AI model tačno predvidi ishod u poslednjih 100 utakmica lige. Što je bliže 100%, to je model precizniji. Korišćenjem naprednih tehnika mašinskog učenja i istorijskih podataka, naš AI model precizno predviđa ishode budućih fudbalskih utakmica uzimajući u obzir različite faktore kao što su forma tima, povrede igrača, međusobni dueli i još mnogo toga. Istražite naš traker rezultata prognoza za tačnost uživo, praćenje tačnosti po ligama za analizu po takmičenjima, ili performanse prognoza za uvide po timovima.

Kako računamo ove prognoze

Ove prognoze nisu ničije mišljenje — to su AI prognoze: verovatnoće koje računa model mašinskog učenja, treniran na hiljadama utakmica. Svaka je analiza zasnovana na podacima, ne na osećaju. Za svaki meč na ovoj stranici model obradi formu, statistiku oba tima, međusobne duele i povrede, pa izračuna realnu verovatnoću za svako tržište: konačan ishod (1X2), GG, golove (3+, 0-2) i tačan rezultat. Kad je naša verovatnoća veća od one koju kvota kladionice podrazumeva, tip nosi oznaku vrednosti. Za razliku od tipster sajtova, ceo učinak je javan: proveri ga u preciznosti po ligama i u rezultatima prognoza.

Kako da iskoristiš ove prognoze za klađenje

Uz svaki tip stoje procenjena verovatnoća i kvota — pre uplate uporedi ih sa ponudom svoje kladionice, jer vrednost postoji samo kad kvota plaća više nego što verovatnoća opravdava. Učinak je najlakše pratiti kroz singlove; tiket množi kvote, ali i rizik — dovoljan je jedan promašen par da padne ceo listić. Osnovno pravilo pametnog tipovanja: igra se samo kad kvota nosi vrednost, sa unapred određenim ulogom po kolu, bez jurenja gubitaka. Gotove predloge za ceo dan nađeš među tipovima za danas, a najjači pojedinačni tip i gotov tiket u rubrikama tip dana i tiket dana. Kladi se odgovorno i samo ako si punoletan.

Klađenje na Ligu Portugal: šta vredi znati

Kad neko iz velike trojke gostuje kod autsajdera, kvota na pobedu je mršava — vrednost se seli u golove: 3+ golova i tipovi za prvo poluvreme favorita često plaćaju bolje od samog konačnog ishoda. Međusobni dueli trojke su druga priča — zatvoreni i nervozni. Formu, statistiku i poredak gledaj na stranici meča, a učinak modela u preciznosti po ligama.

Stvarne brojke modela (Liga Portugal): 56% pogodaka na konačan ishod (1X2), 53% na GG i 50% na golove (3+ / 0-2). Svaki tip ostaje zabeležen u javnom bilansu, sa kvotom i rezultatom.

Česta pitanja

Koje su najbolje prognoze za Ligu Portugal danas?

Aktuelno kolo stoji iznad, sa verovatnoćama i kvotama po meču. Portugalski tipovi se redovno nađu i među tipovima za danas, najčešće preko tržišta golova.

Vredi li igrati velike favorite portugalske lige?

Na golu pobedu retko — kvote su preniske. Model češće nađe vrednost u tome kako favorit dobija: golovi, poluvreme, rezultat. Oznaka vrednosti uvek znači da kvota plaća iznad naše procene.

Gde vidim poredak i statistiku pred meč?

Na stranici svakog meča: forma, međusobni skor, statistika — isti podaci iz kojih model izvodi prognozu, pa se tačno vidi na čemu je zasnovana.

O takmičenju Liga Portugal

Liga Portugal je najviši nivo profesionalnog fudbala u Portugalu. Sastoji se od 18 timova i funkcioniše po sistemu promocije i ispadanja sa Ligom Portugal 2. Liga Portugal je poznata po tehničkom kvalitetu igre i napadačkom stilu fudbala. Najuspešniji klubovi u istoriji Lige Portugal su FC Porto, SL Benfika i Sporting CP.

Preporučeni Partneri

Rezultati Fudbalskih Utakmica Uživo