La Liga Prognoze i Statistika

Besplatne AI prognoze za svaku predstojeću utakmicu u takmičenju La Liga — verovatnoće za 1X2, GG/NG, Više/Manje golova i tačan rezultat.

Prognoze za La Ligu, ažurirane danas (14. oktobar 2026.). Španska Primera je liga poseda i tehnike: manje golova nego u Engleskoj ili Nemačkoj, više taktičkih partija koje se lome na detalj. Model za svaki meč izračuna verovatnoće iz kvota, forme i statistike — i javno beleži šta je pogodio.

Prognoze ažurirane: 14. oktobar 2026.

La Liga prognoze po marketu

Sezona 2026/2027 · Kolo 9 · Regularna sezona

Krajni Rezultat (1x2)

49%

Oba tima daju gol

59%

3+ ili 0-2 golova

66%

4+ ili 0-3 golova

64%

Rezultat (P1)

50%

Tačan rezultat

24%

La Liga 2026/2027: tačnost naših prognoza u poslednjih 100 utakmica: 1X2 49%, GG 59%, 0-2 / 3+ golova 66%, 0-3 / 4+ golova 64%, tačan rezultat 24%.

La Liga statistika u poređenju sa drugim ligama

Kako se ovo takmičenje rangira među ligama i kupovima koje pratimo po golovima, šansama (xG), kornerima i kartonima.

Kako se čita

poslednjih 12 meseci · 378 utakmicarang 1 = najviše od 63 takmičenja

Domaćini gazde

Golova po utakmici

2.78

24. od 63

xG po utakmici

2.83

30. od 62

Kornera po utakmici

Pro · besplatno za sada

9.65

33. od 62

Kartona po utakmici

Pro · besplatno za sada

4.66

16. od 63

Uporedi sva takmičenja (63) →

Izračunao MyGameOdds · xG: naš sopstveni model

Kako radi

Koristimo utakmice lige iz poslednjih 12 meseci, bez kvalifikacija, i rangiramo je među ligama i klupskim takmičenjima sa 50 ili više utakmica u tom periodu (63 takmičenja; 1 = najviše). Oznaka znači da je liga u gornjoj petini po golovima, pobedama domaćina ili gostiju, nerešenim ishodima, kartonima ili kornerima, ili u donjoj petini po golovima. xG je naša procena šansi u svakoj utakmici na osnovu udaraca.

La Liga: statistika koja se izdvaja

Timovi koji najviše odstupaju u poslednjih 10 utakmica.

Kako se čita

timprosek ligeposlednjih 10 utakmica svakog tima
Puno golova
FC Barcelona9/10

FC Barcelona: 3+ gola u 9 od poslednjih 10 (liga 52%).

Retko oba daju gol
Getafe2/10

Getafe: GG u samo 2 od poslednjih 10 (liga 56%).

Brz start
Real Madrid8/10

Real Madrid daje prvi gol u 8 od 10 skorašnjih utakmica sa minutima golova (liga 47%).

Podbacuje kao favorit
Athletic Club1/6

Athletic Club pobeđuje u samo 1 od 6 utakmica kao favorit (liga 56%).

Beton
Celta de Vigo5/10

Celta de Vigo ne prima gol u 5 od poslednjih 10 (liga 25%).

Uvek pogađa
Rayo Vallecano0/10

Rayo Vallecano daje gol u svakoj od poslednjih 10 (liga 25%).

Tvrd orah
Atlético Madrid2/10

Atlético Madrid prima prvi gol u samo 2 od 10 skorašnjih utakmica sa minutima golova (liga 47%).

Izračunao MyGameOdds

Kako radi

Za svaku statistiku prikazujemo samo jedan tim — onaj koji najviše odskače od proseka lige. Da bi ušao u izbor, tim mora da ima bar 6 utakmica i da bude primetno iznad ili ispod proseka lige (bar jedna standardna devijacija).

Kako merimo →

Današnji Tipovi za Klađenje za La Liga Španija

Besplatne prognoze za današnje utakmice: 1X2, GG/NG, više/manje golova i tačan rezultat.

Deportivo La CoruñaDeportivo La Coruña–
LevanteLevante–

Pobednik

1X 73%

GG*

Da 51%

Tačan Rezultat

1-1 12%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 52%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 64%

Kraj meča

147%
X26%
226%

Tim — ukupno golova

<0.5>0.5<1.5>1.5
Deportivo La Coruña24%76%56%44%
Levante39%61%73%27%

Ukupno golova

<2.5>2.5<3.5>3.5
FT52%48%64%36%

Tačan Rezultat

1-1

12.3%

1-0

11.5%

2-1

9.5%

2-0

8.3%

0-1

8.0%

0-0

7.8%

1-2

6.7%

EspanyolEspanyol–
Atlético MadridAtlético Madrid–

Pobednik

X2 73%

GG*

Ne 51%

Tačan Rezultat

1-1 12%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 52%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 64%

VillarrealVillarreal–
ElcheElche–

Pobednik

1 59%

GG*

Da 53%

Tačan Rezultat

1-0 12%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 53%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 59%

Real BetisReal Betis–
FC BarcelonaFC Barcelona–

Pobednik

2 61%

GG*

Da 57%

Tačan Rezultat

1-2 10%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 61%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 51%

ValenciaValencia–
Athletic ClubAthletic Club–

Pobednik

X2 73%

GG*

Da 54%

Tačan Rezultat

1-1 12%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 51%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 61%

OsasunaOsasuna–
Racing SantanderRacing Santander–

Pobednik

1X 73%

GG*

Da 55%

Tačan Rezultat

1-1 11%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 55%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 59%

Celta de VigoCelta de Vigo–
Deportivo AlavésDeportivo Alavés–

Pobednik

1X 72%

GG*

Da 53%

Tačan Rezultat

1-1 13%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 52%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 65%

MálagaMálaga–
Real SociedadReal Sociedad–

Pobednik

12 72%

GG*

Da 56%

Tačan Rezultat

1-1 12%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 50%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 62%

Real MadridReal Madrid–
SevillaSevilla–

Pobednik

1 67%

GG*

Da 53%

Tačan Rezultat

2-0 10%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 60%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 52%

GetafeGetafe–
Rayo VallecanoRayo Vallecano–

Pobednik

1X 75%

GG*

Ne 53%

Tačan Rezultat

1-0 14%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 58%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 69%

LevanteLevante–
Athletic ClubAthletic Club–

Pobednik

X2 66%

GG*

Da 57%

Tačan Rezultat

1-1 12%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 53%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 59%

Deportivo AlavésDeportivo Alavés–
MálagaMálaga–

Pobednik

1X 67%

GG*

Da 57%

Tačan Rezultat

1-1 12%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 53%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 59%

Rayo VallecanoRayo Vallecano–
ElcheElche–

Pobednik

1 52%

GG*

Ne 51%

Tačan Rezultat

1-0 14%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 54%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 65%

Athletic ClubAthletic Club–
GetafeGetafe–

Pobednik

1 63%

GG*

Ne 60%

Tačan Rezultat

1-0 16%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 58%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 68%

SevillaSevilla–
OsasunaOsasuna–

Pobednik

1X 73%

GG*

Da 56%

Tačan Rezultat

1-1 12%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 53%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 59%

*Verovatnoća svakog predviđenog ishoda je izražena u procente (%)

*GG - Oba tima daju gol

La Liga napad vs odbrana: stvorene i dozvoljene šanse

Šanse koje svaki tim stvara i dozvoljava po utakmici, merene našim xG modelom.

Kako se čita

svaki grb je jedan tim · dodirni grb za detaljeprosek lige (La Liga) · 1.45 xG, 1.46 xGAposlednjih 10 utakmica svakog tima
Dodirni grb da vidiš brojke tima

↑ Manje dozvoljenih šansi (xGA po utakmici)

Više stvorenih šansi (xG po utakmici) →

Timovi po poljima· 20
Dobar napad, dobra odbrana
Dobar napad, slaba odbrana
Slab napad, dobra odbrana
Slab napad, slaba odbrana

Izračunao MyGameOdds · xG: naš sopstveni model

Kako radi

xG je naša procena koliko golova su šanse tima vredele, na osnovu udaraca u svakoj utakmici; xGA je isto za šanse koje je dozvolio. Isprekidane linije su prosek prikazanih timova. Tim blizu linije je otprilike na proseku. Timovi sa manje od 5 utakmica ovde još nisu na grafikonu.

Kako merimo →

La Liga: rezultati naspram kvota

Sezona 2026/2027 i poslednjih 30 dana

Koliko se često koji ishod dešavao u takmičenju La Liga ove sezone (debela traka) i u poslednjih 30 dana (tanka traka), u poređenju sa onim što su predviđale završne kvote kladionica. U poslednjih 30 dana ima manje utakmica, pa je normalan raspon širi i veća odstupanja su tu normalna. Ovo nije tačnost naših prognoza.

Kako se čita

šta su očekivale završne kvotenormalan raspon: čista slučajnost ovde završi 19 puta od 20razlika u odnosu na kvote, u procentnim poenimarazlika van normalnog rasponadebela traka: Sezona · tanka traka: 30 dana
◀ ređe −25 očekivano po kvotama+25 češće ▶

Pobede domaćina

44,9%

Sezona (78) · 44,9% naspram 44,9%Normalan raspon
30 dana (28) · 42,9% naspram 46,5%Normalan raspon

Nerešeno

26,9%

Sezona (78) · 26,9% naspram 24,3%Normalan raspon
30 dana (28) · 25,0% naspram 23,0%Normalan raspon

Pobede gostiju

28,2%

Sezona (78) · 28,2% naspram 30,8%Normalan raspon
30 dana (28) · 32,1% naspram 30,5%Normalan raspon

3+ golova

57,7%

Sezona (78) · 57,7% naspram 53,5%Normalan raspon
30 dana (28) · 64,3% naspram 57,0%Normalan raspon

Oba tima dala gol (GG)

59,0%

Sezona (78) · 59,0% naspram 52,1%Normalan raspon
30 dana (28) · 64,3% naspram 54,4%Normalan raspon
Prikaži još tržišta (6)

4+ golova

39,7%

Sezona (78) · 39,7% naspram 32,8%Normalan raspon
30 dana (28) · 46,4% naspram 36,0%Normalan raspon

Domaćin vodi na poluvremenu

29,5%

Sezona (78) · 29,5% naspram 34,9%Normalan raspon
30 dana (28) · 32,1% naspram 36,4%Normalan raspon

Nerešeno na poluvremenu

48,7%

Sezona (78) · 48,7% naspram 40,1%Normalan raspon
30 dana (28) · 39,3% naspram 38,6%Normalan raspon

Gost vodi na poluvremenu

21,8%

Sezona (78) · 21,8% naspram 25,0%Normalan raspon
30 dana (28) · 28,6% naspram 25,0%Normalan raspon

Domaćin dao 2+ gola

44,9%

Sezona (78) · 44,9% naspram 45,4%Normalan raspon
30 dana (28) · 46,4% naspram 48,5%Normalan raspon

Gost dao 2+ gola

39,7%

Sezona (78) · 39,7% naspram 33,9%Normalan raspon
30 dana (28) · 42,9% naspram 35,6%Normalan raspon

Prikazuje šta se desilo, ne šta sledi. Završne kvote jedne kladionice po utakmici, bez marže kladionice. Ažurira se svaki dan.

Prikaži kao tabelu
La Liga, sezona 2026/2027: rezultati naspram završnih kvota
IshodPeriodUtakmiceDesilo seOčekivano po kvotamaRazlika (p.p.)Normalan raspon (± p.p.)Ocena
Pobede domaćinaSezona7844,9%44,9%0,0±10,1Normalan raspon
Pobede domaćina30 dana2842,9%46,5%−3,7±16,7Normalan raspon
NerešenoSezona7826,9%24,3%+2,6±9,4Normalan raspon
Nerešeno30 dana2825,0%23,0%+2,0±15,4Normalan raspon
Pobede gostijuSezona7828,2%30,8%−2,6±9,4Normalan raspon
Pobede gostiju30 dana2832,1%30,5%+1,7±15,5Normalan raspon
3+ golovaSezona7857,7%53,5%+4,2±10,7Normalan raspon
3+ golova30 dana2864,3%57,0%+7,3±17,8Normalan raspon
Oba tima dala gol (GG)Sezona7859,0%52,1%+6,8±11,0Normalan raspon
Oba tima dala gol (GG)30 dana2864,3%54,4%+9,9±18,3Normalan raspon
4+ golovaSezona7839,7%32,8%+7,0±10,0Normalan raspon
4+ golova30 dana2846,4%36,0%+10,5±17,1Normalan raspon
Domaćin vodi na poluvremenuSezona7829,5%34,9%−5,4±10,1Normalan raspon
Domaćin vodi na poluvremenu30 dana2832,1%36,4%−4,3±16,9Normalan raspon
Nerešeno na poluvremenuSezona7848,7%40,1%+8,6±10,8Normalan raspon
Nerešeno na poluvremenu30 dana2839,3%38,6%+0,7±17,9Normalan raspon
Gost vodi na poluvremenuSezona7821,8%25,0%−3,2±9,2Normalan raspon
Gost vodi na poluvremenu30 dana2828,6%25,0%+3,6±15,2Normalan raspon
Domaćin dao 2+ golaSezona7844,9%45,4%−0,5±10,4Normalan raspon
Domaćin dao 2+ gola30 dana2846,4%48,5%−2,1±17,3Normalan raspon
Gost dao 2+ golaSezona7839,7%33,9%+5,8±9,8Normalan raspon
Gost dao 2+ gola30 dana2842,9%35,6%+7,3±16,6Normalan raspon

La Liga faktor sreće: poslednjih 10 utakmica

Timovi koji uzimaju više ili manje bodova nego što im šanse obično donose, mereno našim xG modelom.

Kako se čita

koliko šanse obično donesunormalan raspon (±4)van njega+6.7 = 7 bodova više nego što šanse obično donesu

Sreća ih prati3

  • Real Betis
    Real Betis
    +6.7
  • Atlético Madrid
    Atlético Madrid
    +4.5
  • Rayo Vallecano
    Rayo VallecanoUbojit napad · +3 gola
    +4.1

Peh3

  • Athletic Club
    Athletic ClubPromašeni ziceri · −5 golova
    −8.2
  • Osasuna
    OsasunaPromašeni ziceri · −4 gola
    −6.8
  • Villarreal
    Villarreal
    −6.5

Bodovi u skladu, ali ubojit napad: FC Barcelona (+7 golova), Levante (+4), Racing Santander (+3, 8 utakmica), Deportivo La Coruña (+3, 8 utakmica).

U skladu sa šansama: Real Sociedad, Getafe, Real Madrid, Valencia, Sevilla, Deportivo Alavés, Celta de Vigo, Espanyol, Elche i Málaga.

Izračunao MyGameOdds · xG: naš sopstveni model

Kako radi

Za svaku od poslednjih 10 utakmica tima računamo koliko bodova tim obično uzme iz utakmice sa takvim šansama (xG) za i protiv, saberemo ih i uporedimo sa bodovima koje je stvarno uzeo. Isto radimo i za golove. Jaki timovi često uzmu nešto više nego što im šanse kažu, pa svaki tim poredimo sa timovima slične snage u ovoj ligi: niko nije označen samo zato što je dobar.

Tim označavamo kad je razlika 4 boda ili više (ili 3 gola ili više). Ako neka utakmica nema xG, koristimo one koje imaju.

Da li to nešto znači? 85% timova koji su 4+ boda iznad svojih šansi uzelo je manje bodova u narednih 10 utakmica, a 83% timova koji su 4+ boda ispod uzelo je više. Kladionice već računaju da će se ove razlike izjednačiti, pa je ovo navijačko čitanje, ne prednost za klađenje.

Kako merimo →

La Liga prošle nedelje: pljačke i senzacije

Pljačke (pobedio je tim sa jasno manje šansi) i senzacije (ishodi kojima su zatvarajuće kvote davale manje od 20%) iz poslednjih 7 dana.

Kako se čita

6. okt–13. okt · 9 utakmica · kvote: zatvaranje, bez marže

Izračunao MyGameOdds · xG: naš sopstveni model

Kako radi

Pljačka: pobednik je imao bar 0.8 manje xG od poraženog (naš xG, na osnovu udaraca). Senzacija: ishod kome su kvote na zatvaranju davale manje od 20%, bez marže kladionice. U našim ligama oko 6% utakmica su pljačke, a oko 5% senzacije.

Kako merimo →

La Liga Tabela

Pogledajte trenutnu tabelu lige, pozicije timova, bodove i formu. Kliknite da vidite kompletan poredak sa detaljnim statistikama.

#TIM
OSBPNIGGRFORMA
1
FC BarcelonaFC Barcelona
82480034:7+27
P
P
P
P
P
2
Atlético MadridAtlético Madrid
81961118:8+10
P
P
P
P
I
3
Real BetisReal Betis
81961114:9+5
P
N
P
P
P
4
Real MadridReal Madrid
81860219:8+11
P
I
P
P
I
5
SevillaSevilla
81442213:12+1
N
I
P
P
N
UEFA Liga Šampiona
UEFA Liga Evrope
UEFA Konferencijska Liga Kvalifikacije
Ispadanje
OS=Odigrane Utakmice
B=Bodovi
P=Pobede
N=Nerešeno
I=Porazi
G=Golovi (Dati:Primljeni)
GR=Gol Razlika
FORMA=Poslednjih 5 Utakmica

Kako računamo ove prognoze

Ove prognoze nisu ničije mišljenje — to su AI prognoze: verovatnoće koje računa model mašinskog učenja, treniran na hiljadama utakmica. Svaka je analiza zasnovana na podacima, ne na osećaju. Za svaki meč na ovoj stranici model obradi formu, statistiku oba tima i kretanje kvota, pa izračuna realnu verovatnoću za svako tržište: konačan ishod (1X2), GG, golove (3+, 0-2) i tačan rezultat. Kad je naša verovatnoća veća od one koju kvota kladionice podrazumeva, tip nosi oznaku vrednosti. Za razliku od tipster sajtova, ceo učinak je javan: proveri ga u preciznosti po ligama i u rezultatima prognoza.

Kako da iskoristiš ove prognoze za klađenje

Uz svaki tip stoje procenjena verovatnoća i kvota — pre uplate uporedi ih sa ponudom svoje kladionice, jer vrednost postoji samo kad kvota plaća više nego što verovatnoća opravdava. Učinak je najlakše pratiti kroz singlove; tiket množi kvote, ali i rizik — dovoljan je jedan promašen par da padne ceo listić. Osnovno pravilo pametnog tipovanja: igra se samo kad kvota nosi vrednost, sa unapred određenim ulogom po kolu, bez jurenja gubitaka. Gotove predloge za ceo dan nađeš među tipovima za danas. Kladi se odgovorno i samo ako si punoletan.

Klađenje na La Ligu: šta vredi znati

Kad se igra sporije, vrednost se seli u niske rezultate: 0-2 gola i tačan rezultat tipa 1-0, 1-1 ili 2-1 u Španiji prolaze češće nego drugde. Vrh tabele melje, pa su kvote na favorite mršave — vrednost je ređe u imenu, češće u golovima. Učinak modela po tržištima: preciznost po ligama.

Stvarne brojke modela (La Liga): 49% pogodaka na konačan ishod (1X2), 59% na GG i 66% na golove (3+ / 0-2). Svaki tip ostaje zabeležen u javnom bilansu, sa kvotom i rezultatom.

Česta pitanja

Koje su najbolje prognoze za La Ligu danas?

Aktuelno kolo stoji iznad, meč po meč, sa verovatnoćom i kvotom. Najjače tipove dana pogledaj među tipovima za danas — španski mečevi tamo najčešće uđu preko tržišta golova.

Isplati li se igrati favorite La Lige na niske kvote?

Retko kao singl: kvota 1.25 traži 80% pogodaka samo da izađeš na nulu. Model označi kada i takva kvota nosi vrednost, ali je u Španiji češće nalazi u golovima i tačnom rezultatu nego u pobedniku.

Koliko su prognoze za špansku ligu precizne?

Proverljivo: svaki tip izlazi sa zaključanom kvotom i javno se obračunava. Presek po tržištima za La Ligu stoji u preciznosti po ligama.

O takmičenju La Liga

Profil lige poredi takmičenje (La Liga) sa ligama i kupovima koje rangiramo u poslednjih 12 meseci (63 takmičenja; rang 1 = najviše). Statistika koja se izdvaja bira najneobičnije brojke iz poslednjih 10 utakmica svakog tima. Grafikon napad vs odbrana stavlja svaki tim u jedno od četiri polja: gore desno je tim koji stvara više i dozvoljava manje šansi od proseka lige. Faktor sreće pokazuje ko je uzeo više ili manje bodova od svojih šansi u poslednjih 10 utakmica, a Prošle nedelje izdvaja pobede uz manje šansi i ishode kojima su kladionice davale manje od 20%.

Ovi podaci predstavljaju procenat tačnosti – broj puta kada naš AI model tačno predvidi ishod u poslednjih 100 utakmica lige. Što je bliže 100%, to je model precizniji. Korišćenjem naprednih tehnika mašinskog učenja i istorijskih podataka, naš AI model precizno predviđa ishode budućih fudbalskih utakmica uzimajući u obzir različite faktore kao što su forma tima, povrede igrača, međusobni dueli i još mnogo toga. Istražite naš traker rezultata prognoza za tačnost uživo, praćenje tačnosti po ligama za analizu po takmičenjima, ili performanse prognoza za uvide po timovima.

La Liga je najviši nivo profesionalnog fudbala u Španiji. Sastoji se od 20 timova i funkcioniše po sistemu promocije i ispadanja sa Segundom divizijom. La Liga je poznata po tehničkom kvalitetu igre i napadačkom stilu fudbala. FC Barselona i Real Madrid CF su najuspešniji klubovi u istoriji La Lige.

Preporučeni Partneri

Rezultati Fudbalskih Utakmica Uživo