1. Premijer Liga

Premijer Liga Ukrajina Prognoze i Statistika

Besplatne AI prognoze za svaku predstojeću utakmicu u takmičenju Premijer Liga Ukrajina — verovatnoće za 1X2, GG/NG, Više/Manje golova i tačan rezultat.

Prognoze ažurirane: 7. novembar 2026.

Premijer Liga prognoze po marketu

Sezona 2026/2027 · Kolo 11 · Regularna sezona

Krajni Rezultat (1x2)

55%

Oba tima daju gol

61%

3+ ili 0-2 golova

54%

4+ ili 0-3 golova

81%

Rezultat (P1)

49%

Tačan rezultat

8%

Premijer Liga 2026/2027: tačnost naših prognoza u poslednjih 100 utakmica: 1X2 55%, GG 61%, 0-2 / 3+ golova 54%, 0-3 / 4+ golova 81%, tačan rezultat 8%.

Premijer Liga Ukrajina statistika u poređenju sa drugim ligama

Kako se ovo takmičenje rangira među ligama i kupovima koje pratimo po golovima, šansama (xG), kornerima i kartonima.

Kako se čita

poslednjih 12 meseci · 234 utakmicerang 1 = najviše od 63 takmičenja

Golova po utakmici

2.51

50. od 63

xG po utakmici

2.32

59. od 62

Kornera po utakmici

Pro

Kartona po utakmici

Pro

Golovi, remiji, korneri i kartoni u svim takmičenjima (63): statistika liga →

Izračunao MyGameOdds · xG: naš sopstveni model

Kako radi

Koristimo utakmice lige iz poslednjih 12 meseci, bez kvalifikacija, i rangiramo je među ligama i klupskim takmičenjima sa 50 ili više utakmica u tom periodu (63 takmičenja; 1 = najviše). Oznaka znači da je liga u gornjoj petini po golovima, pobedama domaćina ili gostiju, nerešenim ishodima, kartonima ili kornerima, ili u donjoj petini po golovima. xG je naša procena šansi u svakoj utakmici na osnovu udaraca.

Premijer Liga Ukrajina: statistika koja se izdvaja

Timovi koji najviše odstupaju u poslednjih 10 utakmica.

Kako se čita

timprosek ligeposlednjih 10 utakmica svakog tima
Brz start
Polessya9/10

Polessya daje prvi gol u 9 od 10 skorašnjih utakmica sa minutima golova (liga 44%).

Pouzdan favorit
Metalist 1925 Kharkiv8/8

Metalist 1925 Kharkiv pobeđuje u 8 od 8 utakmica kao favorit (liga 57%).

Beton
Shakhtar Donetsk7/10

Shakhtar Donetsk ne prima gol u 7 od poslednjih 10 (liga 35%).

Tvrd orah
Dynamo Kyiv1/10

Dynamo Kyiv prima prvi gol u samo 1 od 10 skorašnjih utakmica sa minutima golova (liga 44%).

Puno golova
Kudrivka8/10

Kudrivka: 3+ gola u 8 od poslednjih 10 (liga 49%).

Jalov napad
Obolon'-Brovar6/10

Obolon'-Brovar ne daje gol u 6 od poslednjih 10 (liga 35%).

Retko oba daju gol
LNZ Cherkasy2/10

LNZ Cherkasy: GG u samo 2 od poslednjih 10 (liga 42%).

Izračunao MyGameOdds

Kako radi

Za svaku statistiku prikazujemo samo jedan tim — onaj koji najviše odskače od proseka lige. Da bi ušao u izbor, tim mora da ima bar 6 utakmica i da bude primetno iznad ili ispod proseka lige (bar jedna standardna devijacija).

Kako merimo →

Današnji Tipovi za Klađenje za Premijer Liga Ukrajina

Besplatne prognoze za današnje utakmice: 1X2, GG/NG, više/manje golova i tačan rezultat.

· FT
Shakhtar DonetskShakhtar Donetsk2
Obolon'-BrovarObolon'-Brovar0

Pobednik

1 85%

GG*

Ne 67%

Tačan Rezultat

3-0 15%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 62%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 50%

Kraj meča

185%
X11%
24%

Tim — ukupno golova

<0.5>0.5<1.5>1.5
Shakhtar Donetsk7%93%25%75%
Obolon'-Brovar74%26%94%6%

Ukupno golova

<2.5>2.5<3.5>3.5
FT38%62%50%50%

Tačan Rezultat

3-0

14.7%

2-0

14.7%

1-0

12.1%

2-1

6.7%

3-1

6.1%

Obolon'-BrovarObolon'-Brovar–
Shakhtar DonetskShakhtar Donetsk–

Pobednik

2 71%

GG*

Ne 57%

Tačan Rezultat

0-2 14%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 52%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 60%

· FT
VeresVeres1
ChornomoretsChornomorets3

Pobednik

12 70%

GG*

Ne 52%

Tačan Rezultat

1-1 13%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 58%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 69%

· FT
ZoryaZorya1
Epitsentr DunayivtsiEpitsentr Dunayivtsi0

Pobednik

1X 67%

GG*

Da 54%

Tačan Rezultat

1-1 12%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 51%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 63%

· FT
Kryvbas Kryvyi RihKryvbas Kryvyi Rih0
Dynamo KyivDynamo Kyiv2

Pobednik

2 66%

GG*

Da 53%

Tačan Rezultat

0-1 12%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 54%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 57%

· FT
KarpatyKarpaty5
KudrivkaKudrivka0

Pobednik

1 71%

GG*

Ne 50%

Tačan Rezultat

2-0 12%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 59%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 55%

· FT
PolessyaPolessya2
VeresVeres0

Pobednik

1 74%

GG*

Ne 60%

Tačan Rezultat

2-0 15%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 52%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 60%

· FT
Obolon'-BrovarObolon'-Brovar1
Livyi BerehLivyi Bereh1

Pobednik

X2 75%

GG*

Ne 55%

Tačan Rezultat

0-1 13%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 62%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 72%

LIVE
KudrivkaKudrivka1
ChornomoretsChornomorets0

Pobednik

X2 68%

GG*

Da 51%

Tačan Rezultat

1-1 13%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 55%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 66%

LIVE
Epitsentr DunayivtsiEpitsentr Dunayivtsi1
Kryvbas Kryvyi RihKryvbas Kryvyi Rih1

Pobednik

12 72%

GG*

Da 50%

Tačan Rezultat

1-1 13%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 55%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 67%

ZoryaZorya–
LNZ CherkasyLNZ Cherkasy–

Pobednik

12 71%

GG*

Ne 53%

Tačan Rezultat

1-1 14%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 58%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 69%

BukovynaBukovyna–
Kolos KovalivkaKolos Kovalivka–

Pobednik

1X 71%

GG*

Ne 50%

Tačan Rezultat

1-1 13%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 55%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 67%

Shakhtar DonetskShakhtar Donetsk–
Dynamo KyivDynamo Kyiv–

Pobednik

1 51%

GG*

Da 55%

Tačan Rezultat

1-1 12%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 55%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 58%

LNZ CherkasyLNZ Cherkasy–
PolessyaPolessya–

Pobednik

X2 74%

GG*

Ne 54%

Tačan Rezultat

0-1 13%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 59%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 69%

VeresVeres–
BukovynaBukovyna–

Pobednik

2 60%

GG*

Ne 53%

Tačan Rezultat

0-1 13%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 51%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 62%

KarpatyKarpaty–
ZoryaZorya–

Pobednik

1 54%

GG*

Da 56%

Tačan Rezultat

1-1 12%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 56%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 57%

Kryvbas Kryvyi RihKryvbas Kryvyi Rih–
KudrivkaKudrivka–

Pobednik

1X 71%

GG*

Da 58%

Tačan Rezultat

1-1 11%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 58%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 56%

Dynamo KyivDynamo Kyiv–
Obolon'-BrovarObolon'-Brovar–

Pobednik

1 86%

GG*

Ne 62%

Tačan Rezultat

2-0 15%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 63%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

više 51%

Kolos KovalivkaKolos Kovalivka–
Metalist 1925 KharkivMetalist 1925 Kharkiv–

Pobednik

2 66%

GG*

Ne 54%

Tačan Rezultat

0-1 13%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

više 50%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 62%

Livyi BerehLivyi Bereh–
Shakhtar DonetskShakhtar Donetsk–

Pobednik

2 61%

GG*

Ne 54%

Tačan Rezultat

0-1 13%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 51%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 62%

ChornomoretsChornomorets–
Epitsentr DunayivtsiEpitsentr Dunayivtsi–

Pobednik

X2 73%

GG*

Ne 51%

Tačan Rezultat

1-1 13%

Ukupno golova (0-2 / 3+)

manje 58%

Ukupno golova (0-3 / 4+)

manje 68%

*Verovatnoća svakog predviđenog ishoda je izražena u procente (%)

*GG - Oba tima daju gol

Premijer Liga Ukrajina napad vs odbrana: stvorene i dozvoljene šanse

Šanse koje svaki tim stvara i dozvoljava po utakmici, merene našim xG modelom.

Kako se čita

svaki grb je jedan tim · dodirni grb za detaljeprosek lige (Premijer Liga Ukrajina) · 1.13 xG, 1.13 xGAposlednjih 10 utakmica svakog tima
Dodirni grb da vidiš brojke tima

↑ Manje dozvoljenih šansi (xGA po utakmici)

Više stvorenih šansi (xG po utakmici) →

Timovi po poljima· 16
Dobar napad, dobra odbrana
Dobar napad, slaba odbrana
Slab napad, dobra odbrana
Slab napad, slaba odbrana

Izračunao MyGameOdds · xG: naš sopstveni model

Kako radi

xG je naša procena koliko golova su šanse tima vredele, na osnovu udaraca u svakoj utakmici; xGA je isto za šanse koje je dozvolio. Isprekidane linije su prosek prikazanih timova. Tim blizu linije je otprilike na proseku. Timovi sa manje od 5 utakmica ovde još nisu na grafikonu.

Kako merimo →

Premijer Liga Ukrajina: rezultati naspram kvota

Sezona 2026/2027 i poslednjih 30 dana

Koliko se često koji ishod dešavao u takmičenju Premijer Liga Ukrajina ove sezone (debela traka) i u poslednjih 30 dana (tanka traka), u poređenju sa onim što su predviđale završne kvote kladionica. U poslednjih 30 dana ima manje utakmica, pa je normalan raspon širi i veća odstupanja su tu normalna. Ovo nije tačnost naših prognoza.

Kako se čita

šta su očekivale završne kvotenormalan raspon: čista slučajnost ovde završi 19 puta od 20razlika u odnosu na kvote, u procentnim poenimarazlika van normalnog rasponadebela traka: Sezona · tanka traka: 30 dana
◀ ređe −20 očekivano po kvotama+20 češće ▶

Pobede domaćina

43,4%

Sezona (83) · 43,4% naspram 45,1%Normalan raspon
30 dana (30) · 50,0% naspram 45,3%Normalan raspon

Nerešeno

27,7%

Sezona (83) · 27,7% naspram 23,8%Normalan raspon
30 dana (30) · 23,3% naspram 22,7%Normalan raspon

Pobede gostiju

28,9%

Sezona (83) · 28,9% naspram 31,1%Normalan raspon
30 dana (30) · 26,7% naspram 31,9%Normalan raspon

3+ golova

49,4%

Sezona (83) · 49,4% naspram 49,2%Normalan raspon
30 dana (30) · 60,0% naspram 52,0%Normalan raspon

Oba tima dala gol (GG)

42,2%

Sezona (83) · 42,2% naspram 46,4%Normalan raspon
30 dana (30) · 50,0% naspram 46,9%Normalan raspon
Prikaži još tržišta (6)

4+ golova

21,7%

Sezona (83) · 21,7% naspram 27,8%Normalan raspon
30 dana (30) · 30,0% naspram 30,4%Normalan raspon

Domaćin vodi na poluvremenu

26,5%

Sezona (83) · 26,5% naspram 34,4%Normalan raspon
30 dana (30) · 20,0% naspram 35,1%Normalan raspon

Nerešeno na poluvremenu

50,6%

Sezona (83) · 50,6% naspram 41,2%Normalan raspon
30 dana (30) · 50,0% naspram 39,8%Normalan raspon

Gost vodi na poluvremenu

22,9%

Sezona (83) · 22,9% naspram 24,4%Normalan raspon
30 dana (30) · 30,0% naspram 25,1%Normalan raspon

Domaćin dao 2+ gola

42,0%

Sezona (81) · 42,0% naspram 42,4%Normalan raspon
30 dana (30) · 50,0% naspram 44,1%Normalan raspon

Gost dao 2+ gola

30,5%

Sezona (82) · 30,5% naspram 31,5%Normalan raspon
30 dana (30) · 33,3% naspram 33,4%Normalan raspon

Prikazuje šta se desilo, ne šta sledi. Završne kvote jedne kladionice po utakmici, bez marže kladionice. Ažurira se svaki dan.

Prikaži kao tabelu
Premijer Liga Ukrajina, sezona 2026/2027: rezultati naspram završnih kvota
IshodPeriodUtakmiceDesilo seOčekivano po kvotamaRazlika (p.p.)Normalan raspon (± p.p.)Ocena
Pobede domaćinaSezona8343,4%45,1%−1,7±9,6Normalan raspon
Pobede domaćina30 dana3050,0%45,3%+4,7±15,6Normalan raspon
NerešenoSezona8327,7%23,8%+3,9±9,1Normalan raspon
Nerešeno30 dana3023,3%22,7%+0,6±14,9Normalan raspon
Pobede gostijuSezona8328,9%31,1%−2,2±9,0Normalan raspon
Pobede gostiju30 dana3026,7%31,9%−5,3±14,8Normalan raspon
3+ golovaSezona8349,4%49,2%+0,2±10,6Normalan raspon
3+ golova30 dana3060,0%52,0%+8,0±17,7Normalan raspon
Oba tima dala gol (GG)Sezona8342,2%46,4%−4,2±10,6Normalan raspon
Oba tima dala gol (GG)30 dana3050,0%46,9%+3,1±17,6Normalan raspon
4+ golovaSezona8321,7%27,8%−6,1±9,5Normalan raspon
4+ golova30 dana3030,0%30,4%−0,4±16,2Normalan raspon
Domaćin vodi na poluvremenuSezona8326,5%34,4%−7,9±9,7Normalan raspon
Domaćin vodi na poluvremenu30 dana3020,0%35,1%−15,1±16,0Normalan raspon
Nerešeno na poluvremenuSezona8350,6%41,2%+9,4±10,5Normalan raspon
Nerešeno na poluvremenu30 dana3050,0%39,8%+10,2±17,4Normalan raspon
Gost vodi na poluvremenuSezona8322,9%24,4%−1,5±8,8Normalan raspon
Gost vodi na poluvremenu30 dana3030,0%25,1%+4,9±14,6Normalan raspon
Domaćin dao 2+ golaSezona8142,0%42,4%−0,5±10,1Normalan raspon
Domaćin dao 2+ gola30 dana3050,0%44,1%+5,9±16,3Normalan raspon
Gost dao 2+ golaSezona8230,5%31,5%−1,1±9,4Normalan raspon
Gost dao 2+ gola30 dana3033,3%33,4%−0,1±15,6Normalan raspon

Premijer Liga Ukrajina faktor sreće: poslednjih 10 utakmica

Timovi koji uzimaju više ili manje bodova nego što im šanse obično donose, mereno našim xG modelom.

Kako se čita

koliko šanse obično donesunormalan raspon (±4)van njega+4.2 = 4 boda više nego što šanse obično donesu

Sreća ih prati1

  • Karpaty
    Karpaty7 od 10 utakmicaUbojit napad · +8 golova
    +4.2

Peh1

  • LNZ Cherkasy
    LNZ Cherkasy8 od 10 utakmicaPromašeni ziceri · −4 gola
    −4.3

Bodovi u skladu, ali promašeni ziceri: Bukovyna (−7 golova, 8 utakmica), Epitsentr Dunayivtsi (−3, 9 utakmica).

U skladu sa šansama: Obolon'-Brovar, Metalist 1925 Kharkiv, Dynamo Kyiv, Shakhtar Donetsk, Chornomorets, Zorya, Polessya, Veres, Kolos Kovalivka, Kudrivka, Kryvbas Kryvyi Rih i Livyi Bereh.

Izračunao MyGameOdds · xG: naš sopstveni model

Kako radi

Za svaku od poslednjih 10 utakmica tima računamo koliko bodova tim obično uzme iz utakmice sa takvim šansama (xG) za i protiv, saberemo ih i uporedimo sa bodovima koje je stvarno uzeo. Isto radimo i za golove. Jaki timovi često uzmu nešto više nego što im šanse kažu, pa svaki tim poredimo sa timovima slične snage u ovoj ligi: niko nije označen samo zato što je dobar.

Tim označavamo kad je razlika 4 boda ili više (ili 3 gola ili više). Ako neka utakmica nema xG, koristimo one koje imaju.

Da li to nešto znači? 85% timova koji su 4+ boda iznad svojih šansi uzelo je manje bodova u narednih 10 utakmica, a 83% timova koji su 4+ boda ispod uzelo je više. Kladionice već računaju da će se ove razlike izjednačiti, pa je ovo navijačko čitanje, ne prednost za klađenje.

Kako merimo →

Premijer Liga Ukrajina prošle nedelje: pljačke i senzacije

Pljačke (pobedio je tim sa jasno manje šansi) i senzacije (ishodi kojima su zatvarajuće kvote davale manje od 20%) iz poslednjih 7 dana.

Kako se čita

31. okt–7. nov · 5 utakmica · kvote: zatvaranje, bez marže

Bez pljački i senzacija (5 utakmica).

Izračunao MyGameOdds · xG: naš sopstveni model

Kako radi

Pljačka: pobednik je imao bar 0.8 manje xG od poraženog (naš xG, na osnovu udaraca). Senzacija: ishod kome su kvote na zatvaranju davale manje od 20%, bez marže kladionice. U našim ligama oko 6% utakmica su pljačke, a oko 5% senzacije.

Kako merimo →

Premijer Liga Ukrajina Tabela

Pogledajte trenutnu tabelu lige, pozicije timova, bodove i formu. Kliknite da vidite kompletan poredak sa detaljnim statistikama.

#TIM
OSBPNIGGRFORMA
1
PolessyaPolessya
112891125:8+17
P
P
P
N
P
2
Shakhtar DonetskShakhtar Donetsk
112891122:5+17
P
N
P
P
P
3
Dynamo KyivDynamo Kyiv
102271216:9+7
P
P
I
P
P
4
Metalist 1925 KharkivMetalist 1925 Kharkiv
92170218:7+11
P
P
P
P
P
5
KarpatyKarpaty
111954222:8+14
P
N
N
I
N
UEFA Liga Šampiona Kvalifikacije
UEFA Konferencijska Liga Kvalifikacije
Plejof za Ispadanje
Ispadanje
OS=Odigrane Utakmice
B=Bodovi
P=Pobede
N=Nerešeno
I=Porazi
G=Golovi (Dati:Primljeni)
GR=Gol Razlika
FORMA=Poslednjih 5 Utakmica

Profil lige poredi takmičenje (Premijer Liga Ukrajina) sa ligama i kupovima koje rangiramo u poslednjih 12 meseci (63 takmičenja; rang 1 = najviše). Statistika koja se izdvaja bira najneobičnije brojke iz poslednjih 10 utakmica svakog tima. Grafikon napad vs odbrana stavlja svaki tim u jedno od četiri polja: gore desno je tim koji stvara više i dozvoljava manje šansi od proseka lige. Faktor sreće pokazuje ko je uzeo više ili manje bodova od svojih šansi u poslednjih 10 utakmica, a Prošle nedelje izdvaja pobede uz manje šansi i ishode kojima su kladionice davale manje od 20%.

Ovi podaci predstavljaju procenat tačnosti – broj puta kada naš AI model tačno predvidi ishod u poslednjih 100 utakmica lige. Što je bliže 100%, to je model precizniji. Korišćenjem naprednih tehnika mašinskog učenja i istorijskih podataka, naš AI model precizno predviđa ishode budućih fudbalskih utakmica uzimajući u obzir različite faktore kao što su forma tima, povrede igrača, međusobni dueli i još mnogo toga. Istražite naš traker rezultata prognoza za tačnost uživo, praćenje tačnosti po ligama za analizu po takmičenjima, ili performanse prognoza za uvide po timovima.

O takmičenju Premijer Liga Ukrajina

Ukrajinska Premijer liga je najviši nivo profesionalnog fudbala u Ukrajini. Sastoji se od 16 timova i funkcioniše po sistemu promocije i ispadanja sa Prvom ligom Ukrajine. Ukrajinska Premijer liga je poznata po konkurentnim utakmicama i talentovanim igračima. FK Dinamo Kijev i FK Šahtjor Donjeck su najuspešniji klubovi u istoriji ove lige.

Preporučeni Partneri

Rezultati Fudbalskih Utakmica Uživo